Jonge kleiduivenschutters gezocht

BANT - Het was zaterdag druk op de schietbaan van De Voorst in het Kuinderbos. De Graziani Cup, een grote wedstrijd, stond op het programma. Het beeld: enkele vrouwen en jeugdige schutters, maar vooral veel wat oudere mannen.

Jan Slob, tijdelijk voorzitter en wedstrijdcommissaris van de kleiduivenschietvereniging uit Bant, was in zijn nopjes met het aantal van 150 deelnemers. ‘De Graziani Cup is een van de drie grote wedstrijden, die we elk jaar organiseren. Met name in de winter organiseren we ook kleinere wedstrijden voor onze leden. Vandaag doen ook schutters uit België en Duitsland mee.’

Het gaat eigenlijk best goed met KSV De Voorst. Het aantal leden is stabiel, rond de 380. Toch is het bestuur van mening, dat het beter kan en moet. De gemiddelde leeftijd is nogal aan de hoge kant en dat moet veranderen. ‘We willen als bestuur heel graag de jeugd enthousiast maken voor deze sport. Daarvoor wordt geld vrijgemaakt. De jeugd van 12 tot en met 18 jaar kan voor de helft van de normale prijs lid worden.’

Nieuwe koers

De reden voor de nieuwe koers is even simpel als belangrijk. Slob: ‘We hebben de jeugd nodig om het voortbestaan van de club te waarborgen. Zonder jeugdige aanwas sterft de sport uit in de polder.’ Met een dikke honderd euro op jaarbasis ben je verzekerd van het lidmaatschap en van goede begeleiding door ervaren schutters. Natuurlijk kost een rondje schieten ook geld, maar je kunt het dus net zo duur of net zo goedkoop maken als je zelf wilt.

Jan Slob: ‘Veel mensen in en rond de polder weten niet van het bestaan van onze club af. Wij willen heel graag meer nieuwe gezichten op de club zien.’ Nieuwe leden, die opgeleid kunnen worden tot volwaardige kleiduivenschutters. ‘Dat gaat niet vanzelf. Kleiduiven schieten is geen makkelijke sport. Een goede motivatie, discipline en veel oefenen zijn noodzakelijk om beter te worden, net als in elke andere tak van sport’, aldus Slob.

Perfect weer

Het was zaterdag perfect weer voor een mooi toernooi. Het was bijna windstil in het bos en dat scheelt nogal. Er gingen duizenden oranje schoteltjes van klei aan gruzelementen. De geur van kruitdampen hing de hele dag in de lucht. Net als de geur van een barbecue voor het gezellige clubhuis, die de 150 schutters voorzag van hamburgers, worsten en karbonades. Jan Slob zei het al: ‘Er heerst op de club een gemoedelijke sfeer.’

De honderden schutters streden in diverse categorieën om de prijzen. Zo waren er bekers en bloemen te winnen, maar ook materiële prijzen zoals verrekijkers, patronen en jassen. En voor de allerbeste schutter stond een joekel van een wisselbeker klaar. Jan Slob deed natuurlijk zelf ook mee. Honderd duiven schieten op vier verschillende banen. ‘Nee, dat is niet zwaar. Geconcentreerd blijven, dat is het belangrijkste. ‘

Meer informatie is te vinden op www.ksvdevoorst.nl.