Stabiele golfclub zonder ‘lucky shot’

Emmeloord - Geen ‘lucky shot’ voor de hole-in-one Renault Twingo, wel een sfeervolle en goed bezochte sponsor/businessdag. Het is de basis onder golfclub Emmeloord dat met ruim zevenhonderd leden één van de grootste verenigingen van de Noordoostpolder is.

Een hole-in-one is de droom van iedere golfer. In één slag een grote afstand overbruggen en dan de bal rollend over de green in de hole zien verdwijnen. Bij golfclub Emmeloord was het afgelopen donderdag goed voor een Renault Twingo ter waarde van zestienduizend euro. Feiko Stevens zat in het groepje dat na loting als eerste z’n slag mocht slaan. 'Ik eindigde niet echt in de buurt van de pin, maar alleen al het afslaan met het idee van die auto was leuk. Ik heb in mijn golfleven twee keer een hole-in-one geslagen, maar dat was op de kleine baan. Dan vond ik die eagle op een par vier baan nog specialer. Wat een machtig gevoel om die bal van grote afstand in zo’n gaatje te zien verdwijnen.’

Garage in

Er zouden deze middag vele pogingen volgen, maar de Renault gaat gewoon terug de garage in. Even leek het erop dat Laurens Slump de Twingo van z’n eigen bedrijfsolie mocht voorzien, maar de bal haalde het net niet. ‘Ik had de goede lijn en die bal kwam via de heuvel wel op de green terecht, maar rolde net niet ver genoeg door. De kans op zo’n lucky shot precies op zo’n moment is trouwens wel heel klein. Ik vond die birdie ook al heel mooi.’ Het ludieke gebeuren is kenmerkend voor de sfeer op golfclub Emmeloord dat op de voormalige vuilnisbult een prachtige 9 holes baan bespeelt. Compleet met zandverstuivingen, struikpartijen en prachtig glooiende hoogteverschillen heeft de golfbaan een ruige open uitstraling. Het is één van de aspecten waarom de baan in de top vijftien van Nederland staat. ‘De mooiste hooggelegen golfbaan onder zeeniveau’ is het credo van golfclub Emmeloord.

Kwaliteit

Ook voorzitter Willy Schutte is trots op de kwaliteit van het baanonderhoud, maar er zijn volgens de oud-wethouder meer aspecten die de golfclub meerwaarde geven. ‘Door vrijwilligerswerk en zelfwerkzaamheid van onze leden houden we het financieel laagdrempelig, al blijft golf in verhouding natuurlijk wel een dure sport. Toch is er onder onze leden weinig verloop en dat heeft alles te maken met de goede sfeer. We groeien langzaam en positief daarbij is dat het aantal jeugdleden toeneemt. Onze speciaal opgerichte jeugdcommissie verricht geweldig werk en we zien hier dan ook regelmatig jongeren een balletje slaan.’ Ook op sportief gebied doet golfclub Emmeloord steeds beter mee. Twaalf teams spelen in de landelijke competitie onder de vlag van de NGF en regelmatig worden er promoties gevierd. Daarnaast is er een bedrijfsleden zomeravond- en wintercompetitie. Bovendien zijn er nog honderden vrije golfers en ‘greenfee-spelers’ actief. Bedrijvigheid genoeg dus op die mooie golfbaan aan de Casteleynsweg, waar geen ‘lucky shot’ noodzakelijk is om een goede indruk te maken. Tekst: Peter Dekkers