Uitdagend lokaal op Emelwerda

Emmeloord - Marga Sijbom-Hassing, directeur mavo-havo-vwo van het Emelwerda College, opende donderdagmiddag het nieuwe Bèta Challenge lokaal voor de mavo.

Het Emelwerda College is een officiële Bèta Challenge school. Het nieuwe lokaal is helemaal toegerust om theorie en praktijk te kunnen combineren. De mooie ruimte biedt leerlingen alle faciliteiten voor het bedenken, uitvoeren en presenteren van hun ontwerpen. Alda Boerema , coördinator Bèta Challenge, is maar wat trots op de nieuwe opleiding voor álle mavo-leerlingen. ‘Onze mavo-leerlingen werken met hun hoofd, hart en handen. Zijn ondernemend en creatief. Staan open voor theorie maar zijn ook graag praktisch bezig. Voor hen is het Bèta Challenge Programma een uitkomst. Onze school werkt al jaren met het technasiumprogramma voor havo- en vwo-leerlingen. Het technasium is populair. Leerlingen, docenten en opdrachtgevers zijn heel enthousiast. Dat hebben we nu ook voor onze mavo-leerlingen.’ Alle mavo-leerlingen volgen in de eerste klas het Bèta Challenge programma. Daarna is het een keuze. Leerlingen werken net als bij het technasium het hele jaar door aan échte opdrachten van bedrijven of instellingen. De opdrachten hebben altijd iets te maken met technologie. De leerlingen komen zo in contact met vervolgopleidingen, bedrijven, instellingen en beroepen en kunnen zelf uitvinden wat ze leuk vinden, waar ze goed in zijn en waar ze later iets mee willen doen. Ook Marga Sijbom, directeur mavo-havo-vwo, is blij met de nieuwe opleiding. ‘Béta Challenge bevordert de onderzoekende, ontwerpende en ondernemende houding van onze leerlingen. Dat is heel belangrijk voor een succesvolle carrière in het mbo en bedrijfsleven. Leerlingen uit groep 8 die volgend schooljaar naar de mavo gaan, kunnen op de open dag op 31 januari alvast het mooie Bèta Challenge lokaal bewonderen.’ Het Bèta Challenge Programma is speciaal ontwikkeld voor mavo-leerlingen met belangstelling voor bètavakken. Havo en vwo leerlingen met die interesse kunnen op het Emelwerda College al jaren kiezen voor het technasium . Voor vmbo-leerlingen basis- en kaderberoepsgerichte leerwegen is er het Vakcollege techniek.