Espel smurft richting groots lustrumfeest

ESPEL - Hoog in het centrum van de polder, waar kun je beter zijn voor een best stukje reclame. De promotiecommissie Espel zestig jaar had het prima voor elkaar. Een fraai spandoek en de sleutel van de poldertoren waren voldoende voor een gedurfd staaltje promotie voor het Smurfen Lustrumfeest.

Even dreigde de strakke wind voor Gargamel te spelen, maar toen het even rustig was deed de verzwaring aan het doek z’n werk. Een half uur lang sierde het dundoek de poldertoren, daarna werd het weer naar beneden gehaald. ‘We willen het doek nog gebruiken op het dorpsfeest. Laat je het een weekend hangen, dan loop je de kans dat het stuk waait door de wind. Bovendien zou het waarschijnlijk in beslag worden genomen omdat het niet helemaal legaal is wat we doen,’ lacht Lucas Bramer van de promotiecommissie. ‘Toch is deze stunt vooral onschuldig. We doen niets dat met vandalisme te maken heeft en ook aan de veiligheid hebben we gedacht. Voor de verzwaring hebben we bijvoorbeeld stalen harpsluitingen gebruikt.’ Bramer bedacht het idee samen met z’n commissieleden Bas Menting, Martijn Dekkers, Inge Heukers en Marili te Brake. Laatstgenoemde is ook het creatieve brein achter het doek, verduidelijkt Bramer. ‘Marili heeft het doek van vier bij tien meter zelf ontworpen en laten maken. We kwamen op het idee omdat de poldertoren ook ongeveer zestig meter hoog is. Dat heeft dus weer een raakvlak met ons lustrumfeest. Bovendien is de plaats van de toren het centrum van de polder, terwijl we met Espel in de week van 28 mei tot en met 4 juni ook het middelpunt van de polder zijn. Daarom nodigen wij de hele polder uit op ons zaterdagavond slotfeest met ‘The Originals’ in de Ducdalf.’ Dat is een fantastische band die moeiteloos en enthousiast allerlei nummers op verzoek speelt.’ Bramer is van mening dat de ludieke actie op de poldertoren wel bij z’n dorp past. ‘We houden in Espel wel van uitdagingen en dat zie je straks ook terug in ons dorpsfeest. Het thema Smurfen geven we een nieuw gezicht met een bijna drie kilometer lange ‘Color Run’ en het waterspektakel ‘Smurf em erin’. We presenteren ons als kleurrijk dorp en dat zal ongetwijfeld terug te zien zijn in de dorpsrevue op vrijdagavond. Gezien de vestiging van veel jongeren in ons dorp ben ik van mening dat Espel volop toekomst heeft. Dat willen we uitstralen via een spetterend Lustrumfeest.’ Peter Dekkers