Veiling Creil megasucces: 75.000 euro

Creil - ‘Wat een klapper! Ruim 75.000 euro. Geweldig. Het liep als een trein.’ Veilingmeester Jos Becker was opgetogen over de opbrengst van de veiling bij SC Creil, zaterdagavond in De Toernooihal.

De veiling was georganiseerd om de eigen bijdrage van enkele tienduizenden euro’s aan gemeente Noordoostpolder voor het kunstgrasveld te kunnen voldoen, maar de opbrengst overtrof de stoutste verwachtingen van Jos Becker en Jan van Meer, voorzitter van de veilingcommissie. ‘Vanaf het begin werd er hard geboden. Het was een geweldige avond’, aldus Van Meer. De avond ging meteen goed van start toen er veel meer eters voor het stamppotbuffet kwamen. De organisatie rekende op tussen de tachtig en honderd belangstellenden, maar het werden er uiteindelijk meer dan tweehonderd. Jan van Meer: ‘We hadden bijna niet genoeg.’ Het bleek de opmaat voor een fantastische avond voor voetbalvereniging Creil en de clubs uit de omliggende dorpen Bant, Espel en Rutten, die ook gebruik gaan maken van het kunstgrasveld.

Kanariegeel jasje

Vanaf de eerste minuut bood het publiek flink op de kavels, variërend van zelfgebakken taarten en ramen lappen tot gesigneerde voetbalshirts en weekendjes weg. ‘De eerste taart bracht meteen al 90 euro op en dat ging tot het eind zo door’, aldus Becker, gestoken in een kanariegeel jasje met zwart overhemd, de clubkleuren van Creil. Jan van Meer trad op als zijn assistent. De veiling trok ook belangstellenden, die niets op hebben met voetbal en die niet uit Creil komen. Zo bood Aaldert Kroesen van camping Boslust uit Elim onder meer op kop en schotels, een compressor en een koffer met dopsleutels. ‘Via internet wist ik van deze veiling. Ik zoek vooral spullen die ik op de camping kan gebruiken.’

Huiskamerconcert

De stemming zat er vanaf het begin goed in. De biertjes smaakten goed en er werd volop tegen elkaar op geboden. De voetbalclinic bij Creil was erg in trek, maar het viparrangement naar Engeland met het derde elftal van Creil en het huiskamerconcert van Murphy’s Law waren de absolute toppers van de avond met een opbrengst van 1500 en 1000 euro. Familiebedrijf Veco uit Creil deed een flinke duit in het zakje door bij een stand van 7500 euro de verdubbelaar in te zetten. Gevolg: iedereen veel eerder aan het gratis biertje van de organisatie, want die had een rondje van de zaak beloofd bij 15.000 euro. ‘Het was een marathon’, vond Jos Becker, die de vaart er goed in hield. De opbrengst gaat nog de lucht in, want de baromzet en de opbrengsten van het stamppotbuffet moeten nog bij de 75.000 euro worden opgeteld. Becker: ‘Ik denk dat het richting de 80.000 euro gaat.’ Dat  betekent dat Creil extra zaken als een trapveld en kleedkamers kan realiseren. ‘Maar daar moeten we ons nog in verdiepen’, aldus Jan van Meer. Tekst: Harry de Ridder