Ingezonden | Strenger beleid tegen overlast hondenpoep

Emmeloord - De gemeente Noordoostpolder gaat strenger optreden tegen de overlast die hondenpoep veroorzaakt. Op zich vind ik het

volledig terecht dat hier tegen op wordt getreden (voor alle duidelijkheid ik heb zelf ook een hond). Jammer dat de gemeente de hondenbelasting die hondenbezitters jarenlang betaald hebben gewoon aan de algemene middelen zijn toegevoegd en niet aan het plaatsen van hondentoiletten of het creëren van ‘opruimvrije’ uitlaatplaatsen. Wat ik ook erg jammer vind is dat de gemeente niet optreedt tegen een andere groep vervuilers, onze jeugd. Als ik met mijn hond loop te wandelen erger ik mij mateloos aan de rotzooi die onze jeugd op diverse plaatsen (plantsoenen, parken, water enzovoort) achterlaat. Het gaat om flesjes, blikjes, chips zakken enzovoort. Misschien oogt het niet zo smerig als hondenpoep, maar het is vele malen schadelijker voor het milieu dan hondenpoep. Ik zou zeggen gemeente pak ook deze groep vervuilers even hard aan als de hondenbezitters, forse boetes dus. Ben van Dijk, Emmeloord