Tollebeek reageert ludiek op smeekbede Urker raadslid

Tollebeek - ‘Om op financieel gebied onder preventief toezicht uit te blijven zou ik graag zien dat het college een ‘serieuze campagne’ opzet om burgers aan te moedigen op Urk een huis te kopen en niet in het ‘Urker’ Tollebeek.'

'Ik smeek de Urkers die in Tollebeek wonen om alsjeblieft terug te keren.’ Dat is het signaal dat het Urker SGP raadslid Jan Hakvoort uitzendt via de eigen website en Omroep Flevoland. Dat Urk het water financieel tot de lippen staat lijkt hiermee duidelijk, maar om ‘oude geliefden’ terug te krijgen op basis van financieel gewin lijkt dubieus. ‘We moeten alleen maar hard lachen om dat bericht,’ reageren Jan en Janneke Kramer vanuit hun nieuwbouwhuis in Tollebeek. ‘We wonen al twee jaar met veel plezier in Tollebeek. We hebben flink wat ruimte om huis en ons dorp heeft een mooie supermarkt en een hele beste snackbar.' 'Op verjaardagen vraagt de familie elke keer of het nog wel gaat in Tollebeek, maar dat is echt niet nodig. We hebben hier samen zelfs een buurtvereniging opgericht en zijn daarmee ook actief op het dorpsfeest.’ De Kramertjes wonen in de Bandelier. Een nieuwbouwstraat waar meer Urkers wonen, weet dorpsvoorzitter Jan Swart. ‘Je ziet dat deze mensen steeds meer ‘VerTollebeken’. Kijk alleen maar naar de enorme groei van onze sportvereniging.' 'Wij zijn blij met deze dorpsbewoners en om dat te onderstrepen reageren wij graag ludiek op die oproep van Hakvoort. Wij bieden als Dorpsbelang Jan en Janneke Kramer een bos bloemen aan met daarbij de echte Tollebeker vlag.' 'Deze mensen staan symbool voor de saamhorigheid die we met de Urkers in ons dorp voelen. Ik begreep van Hakvoort dat het door de jaren heen al zo’n zevenhonderd zijn. Nou, daar zijn we dan mooi blij mee, want het vergroot de leefbaarheid in ons dorp.’ Volgens Niek Wolbers van Dorpsbelang heeft de ‘noodoproep’ van Hakvoort een averechts effect. ‘De familie van mijn vrouw komt van Urk, maar onze vrienden wonen in Tollebeek. Er is niemand die er ook maar aan denkt terug te gaan. Tollebeek is een gezellig en gemoedelijk dorp om in te wonen.’ Tekst en foto: Peter Dekkers